28.05.2023

Zúčastnili jsme se velkého mládežnického turnaje v Liberci!

V pátek 26. 5. 2023, krátce po šesté hodině ranní jsme společně vyrazili vlakem na turnaj Nisa Open Liberec, který se pod Ještědem koná pravidelně již od roku 2000.

Po dlouhé a náročné cestě jsme se ubytovali v ZŠ U Školy. Rozbalili jsme si spacáky, nafoukli jsme lehátka a vyrazili jsme o pár metrů dále do dějiště turnaje. 
V obrovské hale míčových sportů bylo postaveno hned 7 hřišť. V ZŠ, ve které jsme byli ubytovaní bylo ještě jedno hřiště. Všechny zápasy jsme tedy odehráli bez nutnosti cestovat Libercem. 
Hned před startem turnaje bohužel onemocněli tři naši kluci, takže jsme celý turnaj odehráli v okleštěné sestavě. Nicméně sil bylo dostatek a všechny komplikace jsme nakonec zvládli. V brankovišti jsme protočili několik hráčů, takže jsme měli za námi v každém zápase různé brankáře. Nejlépe se v brance cítil Lukáš Svárovský.
Postupně jsme se utkali s celkem osmi soupeři: Black Angels (Praha), Tachov, Kadaň, Wizards Praha, Liberec, Hradec Králové, Hořice a Chrastava. Celkem jsme nastříleli 54 branek, dostali jsme 38, pětkrát jsme zvítězili, jednou těsně prohráli o gól a dvakrát jsme utrpěli vyšší porážku. 
Celkové dojmy z turnaje jsou výhradně pozitivní a rádi jsme se opět podívali do míst, kam se každý den nedostaneme, zahráli jsme si proti soupeřům z druhé strany republiky, nasbírali jsme další skvělé zkušenosti a prožili parádní zážitky s dobrými přáteli. Těšíme se na další turnaje, zápasy, tréninky a všechny společné akce.
Chtěli bychom poděkovat Městu Karviná a Nadaci OKD. Celá akce byla totiž finančně značně nákladná a příspěvek rodičů by náklady za turnaj nepokryl. Bez podpory Města Karviná a Nadace OKD, kteří náš oddíl, nejen finančně, pravidelně podporují, bychom financovali takový turnaj mnohem obtížněji. Za tuto podporu ještě jednou srdečně děkujeme!
 

Zpět na výpis článků