10.12.2022

Starší žáci dohráli základní část

Karvinští starší žáci, kteří hrají soutěž Moravskoslezský přebor starších žáků, dnes, 10. 12. 2022, odehráli poslední zápasy základní části. Dnešní dva poslední zápasy se odehrály na domácím turnaji, který náš klub pořádal. Nadstavbová část o vítěze čeká naše starší žáky v druhé části sezóny až v roce 2023.

Náš tým se umístil po základní části na slušné třetí příčce a ztrácí na suveréna ligy Paskov 7 bodů, který je zároveň jediným týmem, který dokázal starší žáky porazit. Postupně jsme se utkali tedy se všemi deseti protivníky. Na prvním turnaji v září se odehrála utkání se Škorpiony Ostrava a ZFK Petrovice. Oba zápasy náš tým zvládl s přehledem a bral po dvaceti vstřelených brankách prvních šest bodů do tabulky. O měsíc později porážíme Orlovou a Bohumín po vyrovnaných utkáních a okupujeme vrchní příčky tabulky. Nutno podotknout, že tyto dva zápasy jsme odehráli bez našich opor, které sbíraly zkušenosti na krátkodobém hostování ve vyšších soutěžích. Na konci října nás čekali soupeři z 1. SFK Havířov a Českého Těšína. Opět vyrovnaná utkání a dvě další výhry, které nás společně s Paskovem nechávají vyhřívat v čele ligy. V první polovině listopadu jsme odehráli během všedních dnů v odpoledních hodinách zápasy s Paskovem a Horní Suchou. Sportovně musíme uznat kvalitu Paskova a jednoznačná výhra 7:1, kdy soupeř nekompromisně využil silovou, věkovou i zkušenostní převahu, nás odsunula na druhou příčku v tabulce. Poté remíza po krásném utkání v Horní Suché a následné prodloužení 3 na 3 po vzoru NHL, kdy jsme pomyslný vítězný bod urvali po napínavé hře ve třech. 

Dnešní zápas v 8 hodin ráno proti Slovanu Havířov jsme měli v našich rukou. Herní převahu jsme však nedokázali zužitkovat a zvládli jsme vstřelit pouhé tři branky, soupeř byl v proměňování šancí procentuálně úspěšnější, a tedy konečná smolná (jelikož brankář soupeře přesně seřídil tyčky za svými zády, které mu v uších zvonily v každé třetině minimálně dvakrát) remíza 3.3.

Druhý zápas proti kojotům z Jablunkova měl podobný obraz hry, jako náš ranní zápas. Herní převahu jsme však oproti prvnímu zápasu dokázali lépe zužitkovat a vyválčili jsme po třech zápasech bez výhry konečně tři body. 

Po novém roce nás čeká nástavba o vítěze soutěže, kdy se utkáme dvakrát s každým týmem na prvních 6 místech po základní části. Jelikož máme téměř nejmladší tým v lize (polovinu týmu tvoří mladší žáci), patří hráčům velká poklona a poděkování za jejich práci v trénincích, bojovnost a nasazení v zápasech. 

Zpět na výpis článků