07.09.2018

Uspořádali jsme mezinárodní turnaj mládeže OpenAir florbal Karviná 2018

Na samotném konci letních prázdnin náš oddíl uspořádal Mezinárodní turnaj mládeže bez hranic „OpenAir florbal Karviná 2018“. Jednalo se o první turnaj svého druhu v ČR, kde se děti z florbalových oddílů, dětských domovů a jiných sportovních oddílu utkali ve florbale pod širým nebem.

Bezesporu se jednalo o zajímavou akci, protože OpenAir atmosféru zažívají spíše věkově starší ročníky.

Ve venkovních prostorách ZŠ Borovského jsme za pomoci skvělých rodičů našich dětí přichystali čtyři florbalová hřiště. Dvě větší pro starší kategorie pro hru systémem 5+1 a dvě menší pro mladší kategorie na hru 3+1. Turnaj přivítal mladé florbalisty v kategoriích Přípravka, Elévi, Mladší žáci a Starší žáci. V kategorii přípravka hrálo pět týmů a každá další kategorie obsahovala deset týmů z nichž vítěz obdržel pohár a týmy na prvních třech místech krásné medaile.

Prvního ročníku mezinárodního mládežnického turnaje ve florbale OpenAir florbal Karviná 2018 se zúčastnilo ve 4 dětských kategoriích na čtyřech venkovních hřištích 35 týmů, které čítaly celkem 369 dětí (holek i kluků) ze tří evropských zemí (Česko, Polsko a Slovensko). Mezi týmy byly také 2 družstva dětských domovů z Čeladné a Vizovic, kteří rozhodně nepropadly. Tyto týmy dětských domovů se nebály konkurence, přijely do Karviné a prostě hrály. Karvinský turnaj byl ukázkou toho, že FLORBAL nedělá rozdíly, FLORBAL spojuje.

Ačkoliv se v dětských kategoriích razí trend, že vítězství nejsou důležitá, přesto si myslíme a pro letní turnaje zvláště, že vítězit a prohrávat se musí, jinak by nebyla srovnání a měřítka pro pokroky v trénování. Turnaj se konal pod záštitou primátora města Karviné Ing. Jana Wolfa a tak jsme mohli mezi námi přivítat vážené hosty náměstka primátora Karviné Ing. Lukáše Raszyka, senátora MUDr. Radka Sušila a ředitele základní školy ZŠ Borovského Mgr. Libora Stáňu, kteří se postarali o slavnostní vyhlášení a předávání cen vítězům!

Vítězové kategorie starší žáci: 1. FBC FLORBALTRENČÍN

Vítězové kategorie mladší žáci: FBC ČPP BYSTROŇ GROUP OSTRAVA

Vítězové kategorie elévové: TORPEDO EXELSIOR HAVÍŘOV

Vítězové kategorie přípravka: 1. SC TEMPISH VÍTKOVICE

Třídenní zápolení mladých florbalistů navštívilo na 500 diváků. Poděkování patří jak všem organizátorům, týmům, trenérům tak všem, kteří obětovali svůj volný čas. Nebýt obětavých lidí a sponzorů (Statutárni město Karviná, Moravskoslezský kraj, Nadace OKD, Fatpipe, Senátor Radek Sušil, Fontea, Dinopark) akce tohoto typu by nemohla vzniknout.

Atmosféru, spokojenost a nadšení vyjadřují nejen fotografie fotoreportérů, ale rovněž hodnocení klubů na FB stránkách:

Zdravím a chtěl bych ještě touto cestou poděkovat za Vaši perfektní akci Karviná open air.. Jsme rádi, že jsme se mohli zúčastnit. Klukům, trenérům i rodičům se turnaj velmi líbil, jak po sportovní tak po mimo sportovní stránce. Děkujeme tedy za pozvání a přejeme do sezóny hodně zdaru všem vašim oddílům! Za všechny z Frenštátu Z.Polách“

„V nejméně oblíbeném období pro mládež, tedy na konci prázdnin, se naše týmy elévů, mladších a starších žáků účastnili vůbec prvního ročníku mezinárodního mládežnického turnaje pod širým nebem, pořádaný našimi kolegy z 1. FBC Karviná a 1. SFK Havířov. Formát turnaje je velice zajímavý a pro děti se jedná o příjemné zpestření s ukázkou toho, že florbal není pouze halovým sportem a starší ročníky jistě zavzpomínaly, jak kdysi popadly hokejky, dřevěné brány se záclonou a na betonových dvorcích trávily třeba celé dny. Ač přes drobné nedostatky ze strany organizátorů, které omlouvá začátečnická daň a nepříznivé počasí, které bohužel nikdo neovlivní, se nám turnaj líbil a rádi se příští rok zase ukážeme. Turnaj většině týmu sloužil jako kvalitní předsezónní příprava s velkou porcí zápasů. Organizátorům děkujeme za možnost příjemně stráveného víkendu. Florbal Torpédo Havířov“

„Zdravíme ze Šternberka, chtěli bychom vám poděkovat za úžasný turnaj. Perfektní organizaci, vstřícnost a domácí atmosféru. Prosím o zvláštní poděkování pro všechny organizátory a rodiče vašich svěřenců, kteří se podíleli na bezproblémovém průběhu turnaje. Přestože počasí si s námi dělalo, co chtělo, dokázali jste vše vyřešit s nadhledem.
Předej prosím poděkování všem u vás v Karviné. Pokud budete mít sílu na další ročník, rádi přijedeme klidně i s dalším týmem elévů navíc, Lubomír Papica Fbc Šternberk.“

Jak hodnotí právě skončený 1. ročník turnaje ředitel turnaje Tomáš Ficenc? „Jsou to pro nás nově nabyté zkušenosti, které jsme získali jedině a pouze tim, že jsme to zkusili a šli do takové akce.“ Hodnotícím kritériem jsou pochopitelně ohlasy účastníků: „Ano, ty mě taky příjemně překvapily. A snad s jedinou malou vyjimkou byly všechny pozitivní“, uzavírá Tomáš Ficenc.

webové stránky turnaje: http://www.karvinacup.cz

Zpět na výpis článků